lidafx15gazetelerbiberhapınoraseosaat
lida fx15 gazeteler biber hapı noraseo saat

Tayvanlı Mobil Telefon Devi HTC 2014 Senesi İçin Hazırlanıyor

Tayvanlı Mobil Telefon Devi HTC 2014 Senesi İçin Hazırlanıyor
Tayvanlı Mobil Telefon Devi HTC 2014 Senesi İçin Hazırlanıyor 
Son dönemde HTC One modeli ile biraz kıpırdanan ancak sonrasında rakipleri karşısında kan kaybeden Tayvan merkezli HTC firmasının 2014 senesinde pazarda yeniden canlanabilmek için yeni bir strateji üzerinde çalıştığı gelen haberler arasında.

Oldukça sağlam cihazlar yapan, pazara çıktığı an oldukça fazla ilgi uyandıran HTC firmasının maliyetler noktasında ise bir türlü istediği seviyeye gelememesi pazardaki kar oranlarının düşmesine ve rekabette geri kalmasına sebep oluyor.

Bu kötü gidişe dur demek isteyen HTC 4 ayaklı bir kurtarma operasyonuna başlamış durumda.

 

Görev Değişimleri Başladı

Kurtarma Operasyonunun ilk ayağı kapsamında bazı görev değişimleri ve geri çağrılmalar yapıldı ve yapılacak.

İlk etapta Cher Wang ve Peter Chou arasındaki görev değişikliği oldu. Ayrıca eş kurucu H.T.Cho da projeler için firmaya geri çağrılacak.

İlerleyen günlerde ise üretim, tasarım ve pazarlama noktalarında bazı görev değişimleri ve yeni eleman alımları yapılabilir gibi görünüyor.

 

Fabrikalar Kapanacak, Üretim Yan Firmalara Kayacak

Apple gibi bir dünya devinin bile kendi fabrikası yerine Foxconn gibi bir dev üzerinden ürün üretmesi HTC için de yeni bir yapılanmanın ilk ayağı olacak gibi görünüyor.

Kendisine ait bazı fabrikaları kapatma yoluna gidecek olan firmanın Winstron ve Foxconn üzerinden üretim yapmaya başlayacağı bilgisi gelmiş durumda.

Bu sayede üretim giderlerinde %50 gibi bir avantajı eline geçirecek olan firmanın ürünler üzerindeki kar oranları da yükselmiş olacak.

Tayvanlı Mobil Telefon Devi HTC 2014 Senesi İçin Hazırlanıyor

Tayvanlı Mobil Telefon Devi HTC 2014 Senesi İçin Hazırlanıyor

Malzeme Maliyetleri Aşağıya Çekilecek

Alt ve Üst ürün modelleri arasında özellikle işlemci bazında Qualcomm SnapDragon serisi işlemciler kullanan HTC firmasının gelecek dönemden itibaren alt seviye modellerinde MediaTek İşlemci Ailesine ait işlemcileri kullanmaya başlayacağı bilgisi gelmiş durumda.

MediaTek firmasının daha uygun fiyattan ürün çıkması ve HTC gibi Tayvan merkezli bir firma olması anlaşmanın HTC için oldukça karlı olacağının da bir kanıtı.

Bu arada Gerçek 8 Çekirdekli Mobil İşlemci üzerinde çalışan MediaTek firmasının bu işlemciye sahip ilk modelleri de HTC işbirliği ile pazara sürmesi de beklentiler arasında.

 

Stratejik Ortaklıklar Arttırılacak

Geçtiğimiz sene Beats Audio firması ile yapılan yan anlaşmalar bu sene de devam edilecek. Ancak bu sefer Donanımsal Anlaşma yerine daha çok Pazarlama Anlaşmaları yapılacak gibi görünüyor.

Çin’in en büyük operatörlerinden birisi olan Chine Mobile ile anlaşan HTC firmasının Amazon gibi büyük satış kanalları ile de özel anlaşmalar yapması bekleniyor.

 

HTC Ya Devam Ya Tamam Diyecek

Samsung markasının ilk sırada olduğu pazarda ilk üçten düşen, sonrasında da ilk ondaki yerini kaybeden HTC firmasının 2014 senesinde atacağı adımlar markanın ve modellerin Ya Tamam Ya Devam seviyesine ulaşmasına sebep olacak.

Huawei markasının dünya sıralamasında 3. sıraya çıkması, ZTE markasının hızlı yükselişi, Samsung’un zirveyi bırakmama isteği, Apple ürünlerinin fanatikleri tarafından kapış kapış alınması, Oppo modellerinin pazarda bilinir hale gelmesi, Motorola’nın yeniden canlanma adımlarını atması gibi birçok etkene bağlı olarak HTC’nin hızlı bir toparlanma sürecine girmesi şart.
Tayvanlı Mobil Telefon Devi HTC 2014 Senesi İçin Hazırlanıyor 

Reklamlar

Yorum Yok to “Tayvanlı Mobil Telefon Devi HTC 2014 Senesi İçin Hazırlanıyor”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: