lidafx15gazetelerbiberhapınoraseosaat
lida fx15 gazeteler biber hapı noraseo saat

İnternetten Alınan Telefon Kutusundan Parfün Çıktı

İnternetten Alınan Telefon Kutusundan Parfün Çıktı
İnternetten Alınan Telefon Kutusundan Parfün Çıktı 
Mehmet Ali Kantarcı, internette gezinirken piyasa değeri 1200 TL olan bir cep telefonunun 179 TL’ye satıldığını gördü. Firmayı arayan Kantarcı, telefonun neden bu kadar ucuz olduğunu sordu.

Firma görevlisi, ‘Biz yurt dışından parça olarak getirtip Türkiye’de montaj yapıyoruz. Bu sayede vergi ödemiyoruz. Bu nedenle de bu fiyattan satabiliyoruz’ cevabını aldı.

Firma yetkilisinin iade garantisi vermesi üzerine ikna olan Kantarcı, ücretini kapıda ödemek kaydıyla 1 adet telefon siparişi verdi. Birkaç gün sonra kargo geldi. Ücretini ödeyen Kantarcı, kargo poşetini açınca gözlerine inanamadı.

5 LİRALIK PARFÜM GELDİ

Telefon beklediği paketten piyasa değeri 5 TL olan bir parfüm çıktığını gören Kantarcı, hemen Tüketici Hakları Derneği‘ne gitti. Tüketici Hakları Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ali Rıza Berkit, ürünü firma adresine iade etmesini, eğer kabul edilmezse işlem yapabileceklerini söyledi.

Bunun üzerine Mehmet Ali Kantarcı, parfümü firmanın adresine gönderdi. Ancak birkaç gün sonra kargo, ‘Adres bulunamadı’ denilerek geri getirildi. Bunun üzerine dolandırıldığını anlayan Kantarcı, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

‘ÖNCE PARAYI VER SONRA PAKETİ AÇ’

Zaman zaman bu tür olayları duyduklarını söyleyen Kantarcı, ‘Ben ürünü kapıda ödemeli istemiştim. Buna güvenerek aldım. Kapıda ödemeli geldi ancak kargo görevlisi parayı vermeden önce pakete bakmamıza izin vermedi. Paketi açınca dolandırıldığımı anladım.

Gelen kargonun üzerinde hem gönderenin adı hem de adresi yer alıyor ancak geri gönderdiğimizde bu adreste kimse olmadığını öğreniyoruz. Parayı kargo şirketi aracılığıyla gönderdim. Kargonun parayı teslim etmesi için gönderen kişinin bütün bilgilerini almış olması gerekiyor. Buna rağmen bize, ‘Bulunamadı’ diyorlar. Ben de şimdi hakkımı mahkemede arayacağım’ dedi.
İnternetten Alınan Telefon Kutusundan Parfün Çıktı 

Reklamlar

Yorum Yok to “İnternetten Alınan Telefon Kutusundan Parfün Çıktı”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: