lidafx15gazetelerbiberhapınoraseosaat
lida fx15 gazeteler biber hapı noraseo saat

İlk Seri Galaxy Note 3 Modeli SnapDragon 800 İşlemcisi İle Gelecek

İlk Seri Galaxy Note 3 Modeli SnapDragon 800 İşlemcisi İle Gelecek
İlk Seri Galaxy Note 3 Modeli SnapDragon 800 İşlemcisi İle Gelecek 
Samsung tarafından 4 Eylül 2013 tarihinde duyurulması beklenilen Samsung Galaxy Note 3 modelinin ilk parti ürünlerinin SnapDragon 800 İşlemci Ailesine sahip olacağı, Exynıs Octa 5 serisi cihazların ise ilerleyen haftalarda pazara çıkacağı bilgisi geldi.

Almanya’da yapılacak olan IFA 2013 fuarının hemen öncesinde yapılacak olan Unpacked 2 Etkinliği ile duyurulması beklenilen Galaxy Note 3 modelinin Samsung Galaxy S4 serisinde olduğu gibi farklı pazarlarda farklı işlemciler ile satışa çıkacağı daha önce belli olmuştu.

Ancak gelen raporlara göre İşlemci Sıkıntısı yaşayan Samsung firmasının pazara süreceği ilk 4 Milyon adetlik 1. Parti üründe sadece Qualcomm SnapDragon 800 serisi işlemci kullanacak.

Üretimi tamamlanan ancak yeterli stok tutulamadığı düşünülen Exynos 5420 modeliyle alakalı son dönemde çıkan aşırı ısınma ve performans kayıplarının yaşanması gibi sorunlarının da bulunması muhtemel sebepler arasında. Bu noktada da yeni modelinde bu sorunlar düzelene kadar firmanın Exynos Octa 5 İşlemci Ailesini kullanmaması planlanıyor olabilir.

İlk Seri Galaxy Note 3 Modeli SnapDragon 800 İşlemcisi İle Gelecek

İlk Seri Galaxy Note 3 Modeli SnapDragon 800 İşlemcisi İle Gelecek

Hali hazırda ürünün gönderileceği pazarlara baktığımızda da LTE 4G Teknolojisine sahip Pazar sayısının artıyor olması SnapDragon ailesine duyulan ihtiyacında ön plana çıkıyor olması anlamına geliyor.

Malumunuz Samsung Exynos Octa serisinde LTE desteği mevcut değil. Bu sebeple Kore ve Amerika gibi ülkeler başta olmak üzere birçok ülkede mecburen SnapDragon 800 LTE serisi işlemciler kullanılmak durumunda kalınacak.

Hali hazırda Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu sadece 3G Teknolojisi kullanılan ülkelerin Samsung satışlarındaki genel payı ise %20 civarında. Yani firma pazara 100 tane SnapDragon 800 kullanan ürün sunarken sadece 20 ya da 30 tane Exynos Octa 5 işlemci kullanan model sürecek.

 
İlk Seri Galaxy Note 3 Modeli SnapDragon 800 İşlemcisi İle Gelecek 

Reklamlar

Yorum Yok to “İlk Seri Galaxy Note 3 Modeli SnapDragon 800 İşlemcisi İle Gelecek”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: